עיבוד תהליכי הריון ולידה

טיפול גוף-נפש משלב התייחסות לאדם כמכלול של תחושות בגוף, ברגש ובמחשבות שמשפיעות על ההתנהגות ועל תחושת המשמעות שלנו. בטיפול גוף-נפש המטרה לברר את סביבת האדם ואת הרגליו ודפוסי התנהגותו במטרה לשחרר את הקונפליקט הקיים ולצמצם סבל גופני ורגשי.

 

כאשר מדובר בקונפליקטים שקשורים לתהליכי הריון ולידה חשוב לעבד ולטפל בתחושות הנלוות עוד כשהן קרובות לתהליך ההיריון ו/או הלידה. המטרה היא להימנע מעומס רגשי שמצטבר באופן טבעי העלול להשפיע גם על התחושות הגופניות.

 

חשוב לזכור שככל שהטיפול מתבצע קרוב יותר לאירוע, כך זוכרים יותר עובדות וכך קל יותר לעבד אותן ולשחרר את הקושי.

 

בתוך כל שנות עבודתי כמיילדת טיפלתי ויילדתי מספר רב של נשים שחוו לידות מאוד מעצימות ויחד עם זאת לא תמיד צפויות, כמו: זירוז לידה מסיבות שונות (רעלת היריון, חשד למצוקה עוברית...), משככי כאבים שלא השפיעו, חום בלידה ותחושת חולי של האישה, משך לידה של יממה ויותר, לידת וואקום, ניתוח קיסרי ועוד ועוד.

במצבים אלו התחושה היא שכגודל הציפייה כך גודל האכזבה, והרצון ללדת בדרך שלך לא מתממש. אי השלמה עם התהליך מייצרת רגשות תסכול, אשם, כעס ובעיקר כאב פנימי שקשה להכיל ולהתמודד אתו. לעיתים גם האדם הקרוב ביותר המלווה אותך ודואג לך, לא מסוגל להבין את התחושות הללו ולכן יש מקום לטיפול של דמות מקצועית.

במהלך כל שנות עבודתי, נחשפתי למספר רב ומגוון של מקרים ולכן יש לי את הידע והניסיון שאת זקוקה לו על מנת לעשות סדר בעובדות, בחוויה ובעיקר בנפש.

כמיילדת בעלת ראיה הוליסטית, ומתוך הבנתי את תהליך הגוף והנפש, אני נעזרת בטכניקות של דמיון מודרך ומיינדפולנס.

 

טכניקות אלה, מעצימות תובנות ומקלות על התמודדות במצבי סטרס. כמו כן עברתי קורס לטיפול תומך אשר במסגרתו רכשתי ידע וכלים לתמיכה במשפחות שמתמודדות עם טראומה ואובדנים בתחילת החיים.

בנוסף לרפואה המערבית נחשפתי לשיטות טיפול אלטרנטיביות וביניהן טטה הילינג וריקול הילינג.

את כל אלה אני עושה באהבה רבה ומתוך אמונה שטיפול נכון מבוסס על קשר נכון ביני לבינך ומכאן השמיים הם הגבול!

הליווי המוצע:

פגישות ייעוץ וליווי לפני ההיריון ובמהלכו. וכמובן גם לאחר הלידה. במהלך הפגישות נעבד את התחושות הקיימות ונזהה את המשאבים הקיימים שיכולים לחזק ולהעצים אותך מחדש.

הידעת?

את יכולה לקבל החזרים מקופות החולים עבור אחות ודולה, הסדר עם כללית מושלם, הדרכה בעברית ואנגלית.

נשמע מעניין?
השאירי פרטים ואחזור אליך בהקדם האפשרי

ניווט באתר

embriyalogonew.png

שמי אסנת יערי, במקצועי מיילדת, ומזה 25 שנים עוסקת בתחום הריון ולידה.

בתחילת דרכי המקצועית עבדתי מספר שנים בתור אחות פגים ובהמשך במרכז בריאות האשה של קופת חולים. בתקופה זו נחשפתי לצרכי נשים וזוגות אשר היו זקוקים לתמיכה ליווי והכוונה מקצועית של אחות גם מחוץ לתחומי בית החולים.

© כל הזכויות שמורות לאסנת יערי 2019   עיצוב: סטודיו אפרת בירר

  • Facebook Clean Grey