top of page

אודותי

תפיסת העולם שלי 

"העצמה נשית זו דרך שאני פוסעת בה באמונה מלאה ובסדר עדיפות עליון.
בעיני העצמה נשית זו לא עוד קלישאה, אלא שליחות שאני בוחרת כל יום מחדש".

הגשמת חלום

אסנת יערי מיילת ודולה תומכת לידה

אסנת יערי - מיילדת מוסמכת RN,MPA הריון ולידה

לאחר עשרים וחמש שנות עבודה במערכת הבריאות יצאתי לדרך עצמאית והקמתי את אמבריה. המחשבה הייתה לאפשר לנשים וזוגות ליווי אישי וצמוד של מיילדת לאורך כל תהליך ההיריון והלידה, החל מהבית ועד חדר לידה.

בתחילת דרכי המקצועית עבדתי מספר שנים בתור אחות פגים, לאחר מכן במרכז בריאות האישה של קופת חולים ובהמשך בתור אחות ומיילדת במרכז הרפואי אסף הרופא.
 
בתקופה שעבדתי כאחות במרכז בריאות האישה, נחשפתי לצרכי נשים וזוגות אשר היו זקוקים לתמיכה ליווי והכוונה מקצועית של אחות גם מחוץ לתחומי בית החולים.

עם קבלת תעודת המיילדת התחלתי לעבוד בחדר לידה של המרכז הרפואי ע"ש יצחק שמיר-אסף הרופא. התואר של מיילדת היווה עבורי הגשמת חלום ומכאן אני מרגישה בעלת זכות גדולה להיות שליחה עבור האישה והמשפחה שבדרך.

בחמש השנים האחרונות לעבודתי בבית החולים, הקמתי יחידה סיעודית חדשה ובה ליוויתי נשים בהריון, בבדיקות פולשניות תחת אולטרה-סאונד: מי שפיר, סיסי שליה ועוד. בנוסף, ליוויתי וטיפלתי במשפחות שנאלצו לעבור הפסקות הריון מסיבות שונות ובעיקרן ממצאים לא תקינים בעובר.

גוף ונפש

אין ספק שהניסיון המקצועי שלי שכולל עבודה הן בבית חולים והן מחוצה לו, חשף אותי לאוכלוסיות שונות על מגוון צרכיהן, וכך למדתי לגשת לכל אישה/ זוג באופן אישי. בין תחומי העשייה המקצועית שלי אני מעבירה הרצאות לסטודנטים לסיעוד ולאחיות בקורס מילדות. כמו כן מנחה קורסי הכנה ללידה, כל זאת במטרה לשפר ולייעל את אופי הטיפול בקהל ההריוניות.

לאורך כל שנות עבודתי למדתי והפנמתי שגוף ונפש הם אחד ולכן חשוב לראות את האישה והמשפחה כמכלול. מטרתי היא ליצור קשר חם ובטוח עם כל סוגי המשפחות ולאפשר לכולם לעבור את התהליך בצורה מעצימה.

במסגרת עבודת גוף נפש אני משתמשת בטכניקות שלמדתי, כגון מיינדפולנס ודימיון מודרך אשר מעצימות תובנות ומקלות על התמודדות במצבי סטרס משתנים הקשורים להיריון ולידה. בעזרת ניסיון מקצועי רב המשולב במודעות, רגישות ואמפטיה אני מבצעת עיבוד רגשי של אותם תהליכים. כחלק מהבחירה להרחיב את יכולותיי המקצועיות הצטרפתי לקורס דולות ורכשתי ידע נוסף בתחום הרפואה הטבעית והמשלימה- טיפול במגע, צמחי מרפא, הומאופתיה ועוד טיפים שאני מעבירה לכל הנשים שאני מלווה. 


כל השנים ראיתי את הפער הקיים בין הטיפול והמידע שהאישה מקבלת בפורומים שונים לבין הטיפול הניתן בפועל בחדר לידה. מצאתי שהפער יוצר אי וודאות, בלבול, חרדה וקושי בזמן הלידה. היום אני יכולה לומר שאני מיילדת ודולה גאה. 

רישיון לעסוק במקצוע היילוד

לגשר על הפער

המטרה שלי היא לגשר על הפער הקיים, להסיר מעצורים מחשבתיים, להתמקד בדברים החשובים, ולחבר את האישה ללידה בצורה הבריאה ביותר.
 
את הגישור אני מבצעת בעזרת ליווי משפחות מתחילת ההיריון, הכנה ללידה במפגשים אישיים או קבוצתיים וליווי אישי ומקצועי של משפחות ונשים בלידה החל מהבית ועד ליווי כולל בחדר לידה.

היכולת שלי לשלב בין הידע המקצועי-מיילדותי שצברתי עם השנים לבין היכולת לתמוך ביולדת ובמלווה, מאפשרת לכולן.ם לעבור את התהליך בביטחון ולסיים אותו בתחושה של השלמה עם כל בחירה שתילקח.

אין ספק שכל תהליך שמתבצע בליווי אישי ומקצועי מתאים הינו אבן דרך חשובה שמקלה על סגירת מעגל נכונה.

אסנת יערי

מיילדת מוסמכת RN,MPA הריון ולידה

bottom of page