הידעת ש...?

של מי הלידה הזאת ?

2019\06\06

בעבר, בלידה המסורתית, האישה הייתה זו שהובילה את תהליך הלידה תוך הקשבה ​לתחושות הפנימיות שלה. בעולם המערבי, הרפואה היא זו שמובילה את הלידה...

מזמינה אתכן לקרוא את החיבור והשוני בין לידה רפואית ללידה טבעית

מתי הזמן לצאת לחדר לידה?

2019\03\11

השאלה השכיחה ביותר בשליש האחרון להיריון  היא-  מתי נדע שהגיע הזמן לצאת לחדר הלידה?
הידעתן ש... 90 אחוז מהנשים נכנסות ללידה סביב שבוע 40? סביר להניח שמפגש ההיכרות עם הבייבי שלכן יהיה בין שבוע 39 לשבוע 41.


אם הבנתן אותי נכון, רוב הסיכויים שצירים שיופיעו לפני שבוע 39 יהיו התראת שווא. כמו שהם יתחילו ככה הם יפסקו. יחד עם זאת, צירים אלו, שמקדימים את צירי הלידה עוזרים להבשלה של  צוואר הרחם לקראת הלידה.

הכירו את המיילדת

2019\04\05

תפקידה של המיילדת הוא לאפשר ליולדת שקט נפשי שיכול להתקיים כאשר תהיה שם בשבילה (לידה), ותאפשר לאישה לעשות את העבודה מבלי לסכן אותה ואת העובר שלה!

האם יצא לכן לחשוב פעם על משמעות המילה לידה? או מיילדת?

איך אדע שהגוף שלי בלידה?

2019\02\10

80% מהנשים מתחילות את הלידה עם צירים (התכווצויות של הרחם שגורמות לפתיחה של צוואר הרחם). חשוב להכיר את ההבדלים בין צירים אמיתיים וצירים מדומים.

 

בצירים מדומים, לרוב רק הבטן מתקשה ויש לחצים קלים שדומים לכאבי מחזור. צירים אמיתיים מורגשים בהתקשות הרחם ובנוסף יש כאבים שהולכים ומתגברים באזור הבטן התחתונה והגב התחתון. 

הכי חשוב ופשוט לדעת - כשאת בלידה את לא מתלבטת!

מהי הבדיקה הוואגינלית?

2019\03\22

צירים סדירים וממושכים זה הסימן המובהק לכך שהגוף נכנס לתהליך של לידה. ידוע שרק בדיקה של "פתיחה" של צוואר הרחם או במילים אחרות ,בדיקה וואגינלית, היא זו שמלמדת על מצב ההתקדמות בלידה. האם היא באמת הכרחית? חובה?

 
  • Facebook Clean Grey

   

מייל: osnatyaari7@gmail.com

אמבריה

אסנת יערי

© כל הזכויות שמורות לאסנת יערי 2019   עיצוב: סטודיו אפרת בירר