הידעת ש...

של מי הלידה הזאת ?

אוגוסט 2019

בעבר, בלידה המסורתית, האישה הייתה זו שהובילה את תהליך הלידה תוך הקשבה ​לתחושות הפנימיות שלה. בעולם המערבי, הרפואה היא זו שמובילה את הלידה...

מזמינה אתכן לקרוא את החיבור והשוני בין לידה רפואית ללידה טבעית

מתי הזמן לצאת לחדר לידה?

מאי 2019

השאלה השכיחה ביותר בשליש האחרון להיריון  היא-  מתי נדע שהגיע הזמן לצאת לחדר הלידה?
הידעתן ש... 90 אחוז מהנשים נכנסות ללידה סביב שבוע 40? סביר להניח שמפגש ההיכרות עם הבייבי שלכן יהיה בין שבוע 39 לשבוע 41.


אם הבנתן אותי נכון, רוב הסיכויים שצירים שיופיעו לפני שבוע 39 יהיו התראת שווא. כמו שהם יתחילו ככה הם יפסקו. יחד עם זאת, צירים אלו, שמקדימים את צירי הלידה עוזרים להבשלה של  צוואר הרחם לקראת הלידה.

"דולה מומלצת"- אתר תינוק ישראלי

יולי 2020

עבורי מיילדת ודולה זו שליחות ודרך חיים. לאחר 25 שנות עבודה במערכת הבריאות, יצאתי לדרך עצמאית כי אני מאמינה שליווי אישי ומקצועי צמוד משנה את חווית ההריון והלידה.

הכירו את המיילדת

אפריל 2019

תפקידה של המיילדת הוא לאפשר ליולדת שקט נפשי שיכול להתקיים כאשר תהיה שם בשבילה (לידה), ותאפשר לאישה לעשות את העבודה מבלי לסכן אותה ואת העובר שלה!

האם יצא לכן לחשוב פעם על משמעות המילה לידה? או מיילדת?

איך אדע שהגוף שלי בלידה?

פברואר 2019

80% מהנשים מתחילות את הלידה עם צירים (התכווצויות של הרחם שגורמות לפתיחה של צוואר הרחם). חשוב להכיר את ההבדלים בין צירים אמיתיים וצירים מדומים.

 

בצירים מדומים, לרוב רק הבטן מתקשה ויש לחצים קלים שדומים לכאבי מחזור. צירים אמיתיים מורגשים בהתקשות הרחם ובנוסף יש כאבים שהולכים ומתגברים באזור הבטן התחתונה והגב התחתון. 

הכי חשוב ופשוט לדעת - כשאת בלידה את לא מתלבטת!

מהי הבדיקה הוואגינלית?

מרץ 2019

צירים סדירים וממושכים זה הסימן המובהק לכך שהגוף נכנס לתהליך של לידה. ידוע שרק בדיקה של "פתיחה" של צוואר הרחם או במילים אחרות ,בדיקה וואגינלית, היא זו שמלמדת על מצב ההתקדמות בלידה. האם היא באמת הכרחית? חובה?

תנועות עובר - כל מה שאת צריכה לדעת

יוני 2020

תנועת עובר הן אולי הקשר החזק ביותר בתהליך ההריון שבין ההריונית לתינוק שלה. זאת הדרך שלה להרגיש אותו וזאת הדרך שלה להכיר את העובר שלה.

 

ועם זאת - מתי מתחילים להרגיש תנועות עובר? איך זה קשור למיקום השליה מה זה מיעוט בתנועות העובר ומה זה ריבוי בתנועות העובר ואיך מבצעים מעקב אחרי תנועות העובר ברחם.

 

הידעת?

את יכולה לקבל החזרים מקופות החולים עבור אחות ודולה, הסדר עם כללית מושלם, הדרכה בעברית ואנגלית.

נשמע מעניין?
השאירי פרטים ואחזור אליך בהקדם האפשרי

ניווט באתר

embriyalogonew.png

שמי אסנת יערי, במקצועי מיילדת, ומזה 25 שנים עוסקת בתחום הריון ולידה.

בתחילת דרכי המקצועית עבדתי מספר שנים בתור אחות פגים ובהמשך במרכז בריאות האשה של קופת חולים. בתקופה זו נחשפתי לצרכי נשים וזוגות אשר היו זקוקים לתמיכה ליווי והכוונה מקצועית של אחות גם מחוץ לתחומי בית החולים.

© כל הזכויות שמורות לאסנת יערי 2019   עיצוב: סטודיו אפרת בירר

  • Facebook Clean Grey